Tovább folytatódik az egykori piarista rendház felújítása
2018. 02. 19., 18:01

Nem csak kenyérrel él az ember, de nélküle aligha teremtődne meg az igényünk bármily magasztosnak mondható szellemi töltekezésre. Így aztán az elmúlt hetek egyik kiemelten fontos eseménye volt a német testvérpár tulajdonában lévő Moowa Assembling Kft új – ipari parkban megépített – gyárépületének az átadása. Leginkább azért, mert a tulajdonosai, pályatársaikhoz képest sok tekintetben eltérő világlátással rendelkeznek. Olyan épületet terveztek és valósítottak meg, amely energetikailag önellátó, és a természeti erőforrások szelíd használatán alapszik. A talajszondákkal kinyert földhőt felhasználva biztosítják a padlófűtés és falhűtés energia igényét.

A komfortosabb munkakörülmények mellett ma még ritkaságszámba menő módon, egy műszakban, a munkatársak eltérő életrendjéhez igazodva, eltérő munkakezdési időt biztosítanak munkavállalóik számára. Atipikus, azaz nem szokványos foglalkoztatók. Azért is tartom ezt a tényt kiemelendőnek, mert a napokban indítottuk útjára az egykori piarista rendházban helyet kapó NŐ-KÖZ-PONT-ot, amely a gyermeket nevelő hölgyek, családanyák elhelyezkedési lehetőségeit lesz hivatott bővíteni. Elsősorban képzéssel, tanácsadással, szemléletformálással. Hiszem, hogy a Moowa tapasztalatai is hasznosíthatók lesznek a program kiteljesülése során.

Ha már szóba hoztam az egykori rendházat, akkor essék szó arról is, hogy az ott helyet kapó Tatai Felsőoktatási Képzési Központ a Soproni Egyetemmel karöltve a következő tanévre is meghirdette a kisgyermek nevelő pedagógus képzést. A Magyary Zoltán Népfőiskolai Társaság pedig egy újabb pályázatot elnyerve, a legfiatalabb korosztály elhelyezkedési esélyeit növelő programot indított. Ezzel az elmúlt év során felújított épületszárny teljesen megtelt élettel.

Mindeközben egy újabb pályázatot sikerült elnyernünk, melynek keretében Tata Város Önkormányzata és a Peron Music Alapítvány Könnyűzenei Tehetséggondozó Központot hozhat létre a fiatal tehetségek felkarolására, hangszeres képzésére, zenei vállalkozókká válásuk elősegítésére. Az elnyert támogatás lehetőséget nyújt a rendház másik földszinti szárnyának felújítására is. A mintegy nyolcszáz négyzetméteren megvalósuló fejlesztés keretében oktatótermeket, professzionális hangstúdiót és egy koncerttermet alakítanak ki.

De ezzel még nincs vége a város kulturális és szellemi életét pezsdítő kezdeményezéseknek, hiszen az Önkormányzat félmilliárd forintot nyert a “Humán szolgáltatások fejlesztése Magyary Zoltán mintajárásában” program megvalósítására. Mert nem csak kenyérrel él az ember.

Forrás: Tatai Városkapu