Energetikai fejlesztés az iskolában
2014. 06. 25., 7:31

A Szent Margit Általános Iskola a Széchenyi-pályázaton elnyert száztizennyolcmillió forintos pályázati forrásból energetikai fejlesztést hajt végre, melynek keretében napelemes rendszert építenek ki, megtörténik az utólagos külső hőszigetelés és a külső nyílászárók részleges cseréje is – tudtuk meg Schmidt Csaba polgármester és Bencsik János országgyűlési képviselő helyszínen megtartott sajtótájékoztatóján.

Bencsik János elmondta: mindenki szereti látni az elvégzett munkája gyümölcsét, ezzel én is így vagyok. Kifejezetten örülök annak, hogy egy olyan fejlesztés, beruházás fog elindulni a következő napokban, amelyet még energetikai államtitkárként készítettem elő. Más sikeres pályázatokat látva, elmondhatjuk, hogy az egyházi fenntartású közoktatási intézmények az elkövetkezendő hetekben, hónapokban – legalábbis aki pályázott – itt a Tatai-medencében megújulhatnak. – fogalmazott az országgyűlési képviselő. – A tatabányaiak mindig arról voltak híresek, hogy a munkát jól és eredményesen végzik el. És nemcsak a pályázat előkészítésében végzett kiváló munkát az iskola, hanem a szakmai munkában is. Ennek példája az is, hogy olyan túljelentkezés van az intézményben, hogy nagyon nehéz helyzetben vannak a pedagógusok, hiszen a legjobbakat kell kiválasztaniuk – fogalmazott Schmidt Csaba. Hozzátette: de ahhoz, hogy az iskola hatékonyan, jól működtethető legyen, az infrastrukturális feltételeket is javítani kell, és az egyház egyedül ezt nem tudta volna véghezvinni.

Az önkormányzat folyamatosan segítette az iskola beruházásait, de átfogó felújításba nem tudtunk mostanáig belevágni, ehhez szükség volt a külső támogatásra a kormányzat részéről – hangsúlyozta a polgármester. Az energetikai fejlesztés hatására a villamos áram felhasználás és az épület hővesztesége nagymértékben csökken. Jelen projekt keretén belül a fejlesztendő területen 78 db, egyenként 230 Wp teljesítményű polikristály típusú napelem lesz elhelyezve, valamint az oldalfalak 10 cm vastag szigetelést a tető pedig 16 cm vastag szigetelést kap. A három éves átlagos fogyasztási adatokból számított értékek alapján 4.897.716 Ft/év vásárolt energia költség csökkenés érhető el. A projekt kapcsán az üvegházhatású gázok kibocsátás csökkenése 82,48 t/év. Az épület nagy részében korábban már megtörtént a nyílászárók korszerűsítése. Most az elavult ablakok, modern tokszerkezetű és üvegezésű nyílászárókra cserélődnek. A beruházás kapcsán jelentős fosszilis energia megtakarítást, ezáltal szén-dioxid kibocsátás csökkenés, és jelentős költségmegtakarítás érhető el.

Foorás: www.tatabanya.hu